w

Ospa wietrzna – jak przetrwać czas choroby?

poród naturalny

Ospa wietrzna – jak przetrwać czas choroby?

Ospa wietrzna to choroba wywołana przez wirusa varicella-zoster. Choroba ta jest bardzo zaraźliwa i dotyczy przede wszystkim dzieci, ale może także wystąpić u dorosłych, którzy jako dziecko nie zachorowali. Jak przebiega ta choroba i jak możemy sobie z nią radzić?

Objawy ospy wietrznej

Pierwsze objawy ospy wietrznej to wysypka oraz gorączka. Wysypka jest bardzo charakterystyczna, występują na niej małe, białe grudki, które później zmieniają się w pęcherze. Pęcherze te wypełnione są płynem, który jest bardzo zaraźliwy. Gorączka utrzymuje się przez kilka dni i może być bardzo uciążliwa.

Jak sobie radzić z ospą wietrzną?

Jeśli podejrzewamy, że nasze dziecko zachorowało na ospę wietrzną, powinniśmy skonsultować się z lekarzem. Lekarz może przepisać leki przeciwwirusowe oraz preparaty łagodzące objawy choroby, takie jak świądzenie czy ból.

Podczas choroby bardzo ważne jest zachowywanie higieny. Pamiętajmy, że choroba ta jest bardzo zaraźliwa, więc musimy dbać o to, aby nie zarażać innych osób. Ograniczmy kontakty z innymi ludźmi oraz często myjmy ręce.

Jeśli jesteśmy dorosłym i nie mieliśmy ospy wietrznej w dzieciństwie, możemy zrobić sobie szczepienia przeciwko tej chorobie. Szczepionka ta jest bardzo skuteczna i chroni przed zarażeniem się chorobą.

Podsumowanie

Ospa wietrzna jest chorobą bardzo uciążliwą, ale mając na uwadze podstawowe zasady higieny możemy sobie łatwiej poradzić z jej objawami. Pamiętajmy, że bardzo ważne jest skonsultowanie się z lekarzem oraz zachowywanie higieny, aby nie zarażać innych osób.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

rozwój niemowląt

Jak przygotować się do porodu?

dieta ketogeniczna

Wspaniałe instrumenty muzyczne dla dzieci – odkryj świat muzyki razem z nami!