w

Prenatalna pielęgnacja: co powinnaś wiedzieć

poród naturalny

Prenatalna pielęgnacja skóry

Z biegiem lat coraz większą popularność zyskuje temat prenatalnej pielęgnacji. To naturalne, że kobiety chcą dbać o siebie i swoje maluchy już od początku ciąży. Jednakże, niewiele z nich wie, jakimi kosmetykami warto się zainteresować, jakie zabiegi są bezpieczne, a jakie mogą zaszkodzić dziecku. Przychodzimy z pomocą i prezentujemy garść informacji, które warto mieć w głowie, zanim zdecydujesz się na konkretny produkt czy dermatologiczne zabiegi.

Pielęgnacja skóry twarzy

W trakcie ciąży często pojawiają się na skórze twarzy plamy i przebarwienia. Warto zadbać o to, by była ona nawilżona i odpowiednio oczyszczona. Dlatego też, zwróćmy uwagę na skład kosmetyków. Odradzamy stosowanie produktów, w których na liście składników znajdziemy retinoidy i salicylany. Są to silne składniki, które w dużych ilościach mogą wpłynąć negatywnie na rozwój płodu. Polecamy natomiast delikatne kremy i płyny micelarne.

Rozstępy na ciele

Najlepsze kremy na rozstępy zawierają wyciąg z aloesu, witaminy C i E oraz kwas hialuronowy. Dzięki nim skóra będzie elastyczna i jędrna, a tym samym mniej podatna na rozstępy.

Pielęgnacja ciała

Warto regularnie pielęgnować ciało, szczególnie w okresie ciąży, unikając przy tym odżywek z retinoidami oraz peelingów, które mogą uszkodzić skórę. Warto skupić się na kremach i olejkach do rozstępów, a także produktach nawilżających naszą skórę.

Zabiegi kosmetyczne i medyczne

Przed podjęciem decyzji o zabiegach kosmetycznych lub medycznych, skonsultujmy się ze specjalistami. Warto zrobić badanie skóry, by wiedzieć, jakie zabiegi będą dla nas bezpieczne. W medycznie uzasadnionych przypadkach warto zdecydować się na depilację laserową, która nie stanowi zagrożenia dla dziecka, a pozwoli na komfortowe funkcjonowanie młodej mamy – zwłaszcza latem.

Podsumowując, prenatalna pielęgnacja skóry to temat bardzo ważny. Warto poświęcać mu uwagę już od początku ciąży, by uniknąć problemów ze skórą, a w konsekwencji – także i z psychiką. Pamiętajmy jednak, by zawsze zwracać uwagę na skład kosmetyków i unikać zabiegów, które mogą potencjalnie zaszkodzić naszemu dziecku. Dyskusja ze specjalistami zawsze jest wskazana i może nam pomóc w podjęciu najwłaściwszych decyzji.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

poród naturalny

Dieta pudełkowa – czy warto?

ubranka dla niemowląt

Jak skutecznie radzić sobie z buntowniczym dzieckiem?